Únor 10, 2012

Samsung uvolnil novou verzi Bada SDK

Dočkali se sice jen vybraní vývojáři, ale systém Bada 2.0 už se nezadržitelnými kroky blíží. Na co se můžeme těšit?

Nová verze SDK 2.0 ve verzi Beta přináší následující:

- webově laděné aplikace
- animace
- push notifikace
- NFC
- Wi-Fi Direct
- multitasking
- nové elementy uživatelského rozhraní
- zlepšenou grafiku
- Flash Lite 4
- rozeznávání hlasových povelů
- HTTP streamování
- 3D zvuk s OpenAL
- analyzátor výkonu aplikací

Continue reading

Únor 10, 2012

Samsung uvolnil SDK pro operační systém Bada

Nedávno jsme vás informovali o tom, že se Samsung rozhodl dávat na své telefony vlastní operační systém s názvem Bada. Prvních telefonů bychom se měli dočkat příští rok, ale nyní se konečně dostalo do rukou vývojářů slibované SDK. To si můžete stáhnout z vývojářského webu developer.bada.com. Uvolnění SDK nyní, dává softwarovým společnostem možnost připravit jejich produkty pro novou platformu. Dnes jsou běžně dostupné mobilní aplikace pro iPhone (Objective C) a Android (Java). Bada, pro kterou se na vývoj používá C++, přidá vývojářům zas o jednu vrásku navíc. Pokud vás zajímá jak vypadá klasický „Hello world!“, podívejte se na badadev.com.

Únor 10, 2012

Bada 2.0 – pro Wave a Wave II v září

Poměrně dobrou zprávu mám pro majitele modelu Samsung Wave, výrobce počítá s upgradem na Badu 2.0 a stane se tak se začátkem nového školního roku.

Operační systém Bada se dočká nové verze s číslicí 2 na konci a Evropa bude první destinací, kde se nový systém objeví. Všeobecně se očekávalo, že jej dostane Wave II a u prvního modelového Wavu se informace různily – většinou se scházely na tom, že Wave skončí na verzi 1.2. Opak je pravdou a druhou mízu se mohou těšit i uživatelé Samsungu S8500 Wave. Stane se tak v září tohoto roku a update proběhne, jak jinak, než přes Kies. Pro ostatní modely z Wave portfolia Samsungu je zatím upgrade na nejvyšší verzi systému nejistý.

O zpřesnění data dostupnosti Bady 2.0 vás budu dále informovat.

Únor 10, 2012

Co bude znamenat Spojenectví Samsungu a Intelu pro Badu?

Server qsmarena.com dnes uveřejnil zajímavý článek o budoucnosti Bada OS. V souvislost s nedávno zveřejněnou zprávou, že se Samsung společně se společností Intel chystá vyvíjet nový systém s názvem Tizen, autor článku pohlíží do historie, do roku 2010, kdy Samsung začal s prodejem telefonů s operačním systémem Bada. Nyní však, se zahájením prací na systému Tizen, na bázi Linuxu, to vypadá, že Samsung nebude tyto systémy vyvíjet současně, ale Bada se stane součástí, základem pro Tizen OS. Samsung uvedl, že nynější bada aplikace a SDK budou zpětně kompatibilní s novým OS. Na druhou stranu se Samsung nezmiňuje, že by byla stávající zařízení aktualizována na Tizen OS. Samsung také uvedl, že letos zahájí výrobu jednoho nebo dvou telefonů s Tizen OS. Autor článku odhaduje, že půjde i low-end nebo střední třídu, protože Samsung do svých high-end telefonů dodává operační systém Android a Windows Mobile, kromě řady Samsung Wave.